Stomil: Witkowski - szymczyk, Stawicki, Klepczarek, Kłosowski - Giermasiński (46 Szwed), Wojtaś, Chańko, Głowacki (52 Łotysz) - Osenkowski (65 Zejer), Cieśliński.
RKS: Borkowski - Nowak, Prokop, Klepczyński, Leszczyński - Pluta (68 Tomasiak), Dopierała, Jóźwiak, Lato - Kazimierowicz, Kowalczyk (81 Folc).
Trener - A. Kretek.
Żółte kartki:
Klepczarek, Osenkowski (Stomil) i Nowak (RKS).
Widzów - 1000.

Goście przyjechali do Olsztyna z nastawieniem wywiezienia korzystnego rezultatu i cel ten w pełni osiągnęli. Odnotowali przy tym pierwszą wygraną w tym sezonie na wyjeździe i to w meczu z innym spadkowiczem z ekstraklasy. Trzeba przyznać, że taktyka trenera RKS Andrzeja Kretka w niedzielnym meczu przyniosła sukces i przedwczesne były wypowiedzi na temat zmiany szkoleniowca w RKS. Trenerowi trzeba dać szansę i możliwość wykazania się w następnych meczach.
Pierwszy kwadrans gry - to przewaga optyczna gospodarzy, którzy próbowali zaskoczyć gości szybkimi atakami ze skrzydeł, ale zdecydowanie więcej sytuacji do strzelenia goli miał RKS. Dwukrotnie groźnie strzelał Bogdan Jóźwiak, ale obronną ręką wyszedł z opresji bramkarz Stomilu Witkowski. Dogodnej sytuacji nie wykorzystał także Tomasz Kazimierowicz. W 32. minucie gry RKS wyprowadził kontrę, po której Kowalczyk w polu karnym został sfaulowany przez Klepczarka i arbiter bez wahania wskazał na "wapno" (to pierwszy rzut karny dla RKS w tych rozgrywkach). Artur Prokop bezbłędnie wykorzystał szansę i RKS objął prowadzenie. Cztery minuty później Kazimierowicz wykorzystał prezent od Artura Szymczyka i przejął podanie obrońcy Stomilu. Kiedy znalazł się w pozycji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, podwyższył na 2:0 dla RKS. Prosta taktyka zdała egzamin i RKS schodził na przerwę, prowadząc różnicą dwóch goli.
W drugiej połowie Stomil dążył do wyrównania, a goście w tej sytuacji grali z kontry. W 68. minucie, po dobrym zagraniu piłki przez Wojtasia do Cieślińskiego, ten ostatni skierował futbolówkę do pustej bramki, zdobywając kontaktowego gola. Goście odpowiedzieli natychmiastową kontrą, po której Sebastian Tomasiak trafił piłką w poprzeczkę, ale już chwilę później ten sam zawodnik strzałem z rzutu wolnego zdobył trzeciego gola dla RKS. Gospodarze wprawdzie zdobyli drugą bramkę, ale na wyrównanie zabrakło już czasu, a goście umiejętnie i mądrze się bronili, wywożąc z trudnego terenu komplet punktów.
Trenerowi Kretkowi i jego podopiecznym należą się słowa uznania za taktykę i walkę zawodników, którzy otrząsnęli się po kilku nieudanych wcześniejszych występach i uwierzyli we własne możliwości. Oby tak dalej.
Następne spotkanie RKS rozegra ze Stalą Stalowa Wola w Radomsku w sobotę 19 października o godz. 14.30.